Grypolek

produkt dostępny bez recepty, tabletki powlekane,

paracetamol

,

Pseudoefedryna (pseudoephedrine)

,

Gwajafenezyna (guaifenesin)

,

Dekstrometorfan (dextromethorphan)

, Kato

Opakowanie:

24 tabletki
niedostępny
■■

Opis Grypolek

Grypolek to lek dostępny bez recepty w postaci tabletek łagodzący objawy przeziębienia i grypy, takie jak bóle głowy i mięśni, gorączka, ból gardła, nieżyt nosa, kaszel. Produkt w swoim składzie zawiera paracetamol o właściwościach przeciwbólowych i przeciwgorączkowych, gwajafenazynę o działaniu wykrztuśnym, dekstrometorfan o działaniu przeciwkaszlowym oraz pseudoefedrynę zmniejszającą przekrwienie i obrzęk błony śluzowej nosa. Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia.

Kategorie Grypolek

Składniki Grypolek

  • Substancje czynne: 325 mg paracetamolu, 200 mg gwajafenezyny, 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny, 15 mg bromowodorku dekstrometorfanu w 1 tabletce.

  • Substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, karboksymetyloskrobia sodowa,  krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, hypromeloza, hydroksypropyloceluloza (E 463),  tytanu dwutlenek (E 171), makrogol, barwniki (D&C Yellow # 10 Al.Lake, FD&C Yellow # 6 Al.Lake), wosk Carnauba (E 903).

Jak stosować Grypolek

  • Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 2 tabletki co 6-8 godzin.

  • Dzieci od 6 do 12 lat: 1 tabletka co 6-8 godzin.

Dorośli nie powinni przyjmować leku przez okres dłuższy niż 10 dni, a dzieci 5 dni.

Jak przechowywać Grypolek

Lek należy przechowywać w suchym miejscu, w zamkniętym opakowaniu.

Ulotka produktu Grypolek

Przeczytaj dane na temat składników, podmiotu odpowiedzialnego i ewentualnych ostrzeżeń.

Glimbax

płyn, 200 mililitrów

38,95 zł

Nurofen Plus

tabletki powlekane, 12 tabletek = 1 blister

Gripex Max

tabletki powlekane, 20 tabletek blistry

Miramile Tonsil

aerozol, 30 mililitrów

Ketonal active

kapsułki, 20 kapsułek

27,99 zł

Apap

tabletki powlekane, 24 tabletki

19,59 zł

Larimax T

aerozol, 20 mililitrów

36,95 zł

26,95 zł

Argentin-T

aerozol, 20 mililitrów

32,59 zł

Envil Gardło

tabletki do ssania/gryzienia/żucia, 20 tabletek

21,66 zł